Kodukant Läänemaa Logo
   

Vabatahtlike uudised

Teeme ära 2016

Lisainfo: Maret Arike, 53759620,

Teeme ära 2015

2. mail peetekse kaheksandat korda 'Teeme ära' talgupäeva. Eelmisel aastal korraldati Läänemaal 86 talgut, kus osales 2042 talgulist. See on 8,5 % elanikkonnast ja tubli hõbedapositsioon üle-eestilises arvestuses.
Seekordsel talgukevadel on 3 fookusteemat: tuleohutus, mereäärsed talgud ja värvijääkide taaskasutus.

Lisainfo: Maret Arike, 53759620,

www.teemeara.ee

banner2.gif

Vabatahtlikud muinsusi taastamas

Tule vabatahtlikuks 29. novembril, 2014 kell 11.00 Lihula mõisa! üheskoos puhastame mõisa saali seinad vanast värvist ja korrastame mõned välisobjektid. Palun pane selga ronimiseks sobivad tööriided ja võta kaasa töökindad. Tööriistad on kohapeal olemas. Saabudes ootab Sind kohv ja lõuna ajal saab keha kinnitada talgusupiga.

Lisainfo ja registreerimine Larissa Mandel 53977603, Kodukant Läänemaa, Läänemaa Vabatahtlike Keskus

Kodukant Läänemaa vabatahtlike tegevuse kohta saab infot või telefonil 56653668 (Ene Sarapuu)

Vabatahtlike Värava uudiskiri ilmub nüüd Külaliikumise Kodukant eestvedamisel.

KOHTUMINE SAARLASTEGA

Laupäeval, 16. märtsil toimus Saaremaa vabatahtlike mentorkohtumine Läänemaal. Võntküla seltsimajas kohtusid MTÜ Saaremaa Kodukant esindajad ja vabatahtlikud, Kodukant Läänemaa ja Vabatahtlike Keskuse esindajatega. Mõnusas õhkkonnas uuriti, kuidas Läänemaal alustati Vabatahtlike Keskusega ja millised on plaanid. Suurem rõhk oli Maapäeval. Kuna sel suvel seisab saarlastel ees Maapäeva korraldamine, kulub marjaks ära iga jagatud kogemus. Kokkuvõttes sai paberile üsna hulga märkmeid ja kindlasti oli kasu filmi "Läänlased Maapäeval" lõikude vaatamisest. Koduteele asudes tänasid saarlased läänlasi väga sooja ja lahke vastuvõtu eest ning olid vaimustuses Võntküla hubasest seltsimajast.

Laanemaa+toetajad-KODUKANT.jpg

Projekti 'Kodanike teavitamine ja kaasajate koolitamine' eesmärgiks on vabatahtlikku tegevust soodustava ja väärtustava keskkonna loomine Läänemaale.

Ajavahemikul 01.09.2010 kuni 31.05.2011.a. on läbi viidud KüSK-i poolt rahastatud projekti: 'Läänemaa vabatahtliku tegevuse võrgustiku loomine ja tegevuse käivitamine.' Eelneva projekti käigus loodud MTÜ Kodukant Läänemaa Vabatahtlike keskus koordineerib maakonnas vabatahtlikku tegevust ja tegutseb Läänemaal vabatahtlikku tegevust soodustava keskkonna kujundajana.

Käesoleva projekti raames viiakse ellu järgmisi tegevusi:

Kaheteistkümnes Läänemaa omavalitsuses korraldatakse ja viiakse läbi vabatahtlike ümarlauad, kus tutvustatakse vabatahtliku töö põhimõtteid ja võimalusi ning analüüsitakse vabatahtliku tegevuse jaoks sobivamaid valdkondi;

Vabatahtliku tegevuse organisaatoritele (talgujuhtidele) viiakse läbi kaks ühepäevast koolitust, nende oskuste ja tegevuse kvaliteedi parandamiseks;

Läänemaa organisatsioonide ja ettevõtete esindajatele viiakse läbi kaks ühepäevast koolitus, mille tulemusena suureneb koolitusel osalejate teadlikkus vabatahtliku tegevuse olemusest ja kodanikuühiskonna arengutest;

Projekti lõpuseminari korraldamine ja läbiviimine. Parimate vabatahtlike ja vabatahtlikku tegevust toetavate ettevõtete tunnustamine.

Projektis kavandatud tegevuste sihipärase elluviimise tulemusena loob MTÜ Kodukant Läänemaa Vabatahtlike Keskus süsteemse keskkonna ja ühtse tugisüsteemi, mille tulemusena muutub vabatahtlik tegevus Läänemaal lähima viie aasta jooksul 25-le protsendile elanikest mõnusaks aktiivseks harjumuseks.

KÜSK rahastas projekti summas 12 471,24 eurot.

Anu-Lii Jürman

Projektijuht
MTÜ Kodukant Läänemaa Vabatahtlike Keskus
53229288

Projekti rahastas:

kysk.jpg

Projekt: Läänemaa vabatahtliku tegevuse võrgustiku loomine ja tegevuse käivitamine

Läänemaal on kuni 2011 aasta maikuu lõpuni plaanis korraldada 12 vabatahtlike ümarlauda, igas KOV-is üks. Ümarlaudadel valitakse igasse KOV-i vähemalt üks vabatahtlike tugiisik.

Vabatahtlike tugiisikud, Kodukant Läänemaa juhatus, tegevmeeskond ja projektijuht osalevad 32 tunnisel koolitusel, kus tutvutakse vabatahtliku töö põhimõtetega, arutletakse vabatahtlike tegevuste määratlemise ning vabatahtlike kaasamise ja motiveerimise üle.

Loodud on Läänemaa vabatahtlike list , luuakse bänner, logo ja veebileht.

Algajatele ja tegutsevatele vabatahtlikele pakutakse ühepäevaseid vabatahtliku tegevuse teemalisi koolitusi, millest üks toimub Lõuna-Läänemaal ja teine Põhja-Läänemaal.

Koostöövõrgustikku kaasatakse KOV-id, Lääne Maavalitsus, Läänemaa Arenduskeskus, Läänemaa Omavalitsuste Liit ja teised maakonnas tegutsevad organisatsioonid.

Projekti rahastas:

kysk.jpg